مقالات پیش از خرید

تلویزیون ال جی Nanocell

تلویزیون ال جی Nanocell

تلویزیون ال جی Nanocell

تکنولوژی Nanocell چیست ؟

ال جی الکترونیک در بازار ساخت نمایشگر با رقیب دیرینه اش یعنی سامسونگ رقابت تنگاتنگی دارد.شرکت ال جی برای ماندن در بازار پر رقابت نمایشگرها مجبوربه توسعه تکنولوژیهای جدید و بروز است.

ال جی هرساله در نمایشگاه رویدادهای تکنولوژی Ces،از ابداعات جدیدش رونمایی میکند.شرکت LG در نمایشگاه CES2019 با دستی پر از جدیدترین فناوری ساخت نمایشگرهای خانگی خود یعنی نانوسل پرده برداشت .

نانوسل از دو کلمه Nano و cell تشکیل شده که به اختصار، سلول نانو خوانده میشود.نانوسل مجموعی از سلول تشکیل شده که از ذرات نانومتری برای جذب طول موجهای نوری استفاده میکند.

این ذرات جذب کننده نور با طول موجهای مختلف هستند و همین امر باعث ایجاد ملیونها رنگ میشود .رنگهای ایجاد شده از طول موجهای نوری،دارای خلوص بینظیر و مسحور کننده ای هستند.

فناوری nanocell نیز همانند فناوری oled روی رنگهای عمیق به خصوص رنگ مشکی متمرکز است.در نمایشگر نانوسل رنگ مشکی به شکلی تمام عیار و بکر به نمایش درمی آید.

فناوری رنگی نانو سل محدود به رنگ مشکی نیست، بلکه سه رنگ اصلی مانند قرمز،سبز و آبی نیز با بیشترین میزان خلوص دیده میشوند.نانوسل طیفهای نوری مزاحم را جدا و به زبان ساده رنگها را تصفیه میکند.

زاویه دید نمایشگر نانوسل

جدا از مبحث تشکیل رنگ و نور،زاویه دید گسترده یکی دیگر از شاخصهای تلویزیون نانوسل است .در تلویزیونهای سنتی تنها زمانی بالاترین کیفیت ممکن حاصل میشد که فرد روبه روی نمایشگر گرفته باشد.کسانی که گرداگرد نمایشگر قرار داشتند،جلوه نمایش تلویزیون را به حالتی رنگ پریده نظاره میکردند.

در نمایشگر nanocell به جهت استفاده از پنل کالیبره شده Ips،فارغ از زاویه نشستن مقابل تلویزیون،بهترین کیفیت را نظاره گر خواهید بود.زاویه دید گسترده بدین معنیست که هر فرد میتواند هرجای که بخواهد بنشیند،بدون آنکه روی کیفیت دیدش،تاثیر منفی داشته باشد.

رنگها در نمایش عریض هیچگونه تغییری ندارند وبا بالاترین میزان خلوص،نمایش داده خواهندشد.

خلوص رنگ در تلویزیون ال جی نانوسل

خلوص رنگ یکی از مهمترین شاخصهای نانوسل است .به زبان ساده خلوص رنگ همان نمایش جلوه واقعی رنگهاست،همان رنگهایی که روزمره با چشمان خود میبینیم، اما خلوص رنگ چرا مهم است؟

نمایشگرها حال صفحه نمایش گوشی موبایل،مانیتور،صفحه لپ تاپ و تلویزیونها رنگها را به صورت اشباع نمایش میدهند.رنگ اشباع از نظر بصری برای بیننده جذابیت دارد اما به درک بصری محتوا آسیب میزند اما چگونه؟

تهیه کنندگان محتوا،سازندگان فیلم ، عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای،از طریق رنگ حس خود را به بیننده القا میکنند.به طور مثال سازنده فیلم، از طریق نمایش رنگ زرد آفتاب، حسی از روشنایی،انرژی و شورشعف را به بیننده منتقل میکند و چنانچه رنگ زرد به صورتی اشباع و اغراق آمیز نمایش داده شود،حسی کاملا متفاوت و گاه بلعکس به بیننده منتقل میشود.

نمایشگر نانوسل به صورت هوشمند قادر است رنگها را به صورتی خالص و غیراغراق آمیز نمایش دهد.در تلویزیون ال جی Nanocell به فناوری خلوص رنگ، ™Purcolour گفته میشود.

کیفیت رنگ تلویزیون ال جی Nanocell

کیفیت و خلوص رنگ تلویزیون ال جی Nanocell

 

وضوح و کیفیت تصویر تلویزیون ال جی Nanocell

کیفیت و وضوح تصویر دو مبحث جداگانه اما مرتبط به یکدیگر هستند.کیفیت تصویر،خروجی وضوح تصویر است بدین معنی که مجموع عملیات و سازکار نمایشگر برای ارائه محتوای مطلوب را کیفیت تصویر میگویند.

وضوح تصویر یا رزولیشن، از چیدمان پیکسلهای نوری حاصل میشود.هرچه پیکسلهای نوری تشکیل دهنده نمایشگر بیشتر باشد،وضوح بالاتر و خروجی مطلوبتری را خواهیم داشت .

تلویزیونهای نانوسل مدل 2019-2020 دارای وضوح تصویر 4k و سوپر 4k هستند .نانوسلهای 4k رزولیشنی برابر با  2160×3840 دارند که عدد 3840 تعداد پیکسلهای افقی تصویر و 2160 نیز تعداد پیکسلهای محور عمودی است.

وضوح تصویر Super 4k نیز همان تعداد پیکسل را دارد اما یکسری المانها مربوط به بهینه سازی تصویر روی آن اعمال شده است .بهینه سازی وضوح تصویر شامل نور و رنگ میشود.

به طور مثال در تلویزیونهای جدید ال جی،اعوجاج و درهم تنیدگی رنگی برطرف شده است.اعوجاج تصویر بدینگونه است که بیننده، تصاویر دارای المانهای راست مانند تیر چراغ برق،ستونهای ساختمان و.. را به صورت کمانی و معوج میبیند.برطرف کردن اعوجاج تصویر خود باعث بهبود وضوح نهایی میشود.

درهم تنیدگی رنگی نیز زمانی ایجاد میشود که رنگهای شبیه به هم درفریمهای سریع قرارگیرند.به طور مثال زمانی که شب، حرکت اتومبیلها را دریک اتوبان نظارگر هستید قادر به تشخیص مرز رنگها نخواهید بود و رنگها را به صورت درهم و روی هم ریخته مشاهده میکنید.

تلویزیون الجی نانوسل با افزایش هوشمند کنتراست،باعث ایجاد تمایز میان رنگها میشود و درنتیجه مرز رنگها قابل تشخیص میشود.تمیز دادن رنگها در نمایشگر باعث افزایش وضوح و کیفیت نهایی میشود.

تلویزیونهای نانوسل جدید از وضوح تصویر 8k بهره میبرند.وضوح تصویر 8k رزولیشنی برابر با 7680×4320 دارد،این رزولیشن به سرعت رو به رواج گذاشته و بزودی جانشین کامل وضوح 4k خواهد شد.

وضوح تصویر تلویزیون ال جی Nanocell

رزولیشن تصویر تلویزیون ال جی Nanocell

 

پشتیبانی تلویزیون ال جی نانوسل از فرمتهای HDR

HDR مخفف High Dynamic Range و ترجمه فارسی آن بالاترین گستره پویایی تصاویر است .به زبان ساده hdr محدوده مابین بالاترین و پایینترین میزان کنتراست یا تمایز میان رنگها است .

نمایشگرها در فریمهای کم نور قادر به نمایش جزئیاتی مطلوب نیستند .hdr با بالابردن میزان کنتراست،رنگها را از هم تمایز میدهد و باعث نمایان شدن جزئیات بیشتر میشود .

hdr یکی از مهمترین ابداعات در زمینه توسعه کیفیت تصاویر است .فرمت hdr به قدری مهم است که یک تلویزیون full hd دارای hdr میتواند کیفیت بالاتری نسبت به یک تلویزیون 4k فاقد hdr داشته باشد .

hdr شامل چند فرمت متعدد دیگر است که به مرور توسط شرکتهای مختلف توسعه یافته اند.تفاوت hdr با فرمتهای دیگرش در تاثیر گذاری روی محتوای خاص است.hdr خام تنها یک اصلاحیه کلی از نور و رنگ است که بر روی تمام فریمهای تصویر اعمال میشود .

نسخه اولیه HDR قادر نیست بر اساس هرفریم ازتصویر،اصلاحیه خاص آن فریم را اعمال کند.در نسخه های جدید HDR همانند HDR10 PRO مشکل اصلاحیه فریمها کاملا رفع شده به گونه ای که میتواند بر اساس هر فریم و قطعه از تصویر،اصلاحات مربوط به همان فریم را اعمال کند.

Dolby Vision تلویزیون نانوسل

فرمت دالبی ویژن ® ،یکی از زیر مجموعه های HDR است که توسط آزمایشگاه دالبی دیجیتال (®Dolby Lab) توسعه پیدا کرده است.دالبی ویژن کاربردهای فراوان و حوزه کاربری وسعی دارد.

یکی ازکاربردهای دالبی ویژن تاثیر برنمایش فیلم بر اساس ژانر یا موضوع فیلم است.دالبی ویژن به کمک هوش مصنوعی،ژانر فیلم را تشخیص داده و بر اساس آن،اصلاحاتی متشکل از نور ورنگ را اعمال میکند.هر ژانر فیلم دارای نور و رنگ خاص خود است.به طور مثال نور و رنگ یک فیلم عملی تخیلی یا فیلم اکشن با نسخه کمدی متفاوت است .

یکی دیگر از کاربردهای دالبی ویژن مربوط به نمایش جزئیات کامل محتوا تصویری است.dolby vision در تلویزیون ال جی nanocell  به کمک هوش مصنوعی AI ThinQ ، کنتراست را در نقاط تیره افزایش میدهد و سبب نمایان شدن جزئیات کاملتری میگردد.

HLG تلویزیون نانوسل

HLG نیز یک استاندار دینامیکی HDR مخفف جمله  Hybrid Log-Gamma است .فرمت HLG به تازگی روی تلویزیونهای هوشمند سری NANO ال جی تعبیه شده است .

جلوه HLG تاثیری همانند دالبی ویژن دارد با این تفاوت که HLG به صورت آنی اصلاحات تصویر را انجام میدهد.کاربرد استاندارد دینامیکی Hlg مخصوص برنامه های زنده تلویزیونی است.

به طور مثال از فرمت Hlg میتوان در پخش مستقیم مسابقات فوتبال استفاده کرد.این فرمت ساخت مشترک BBC و چند کمپانی توسعه دهنده نرم افزار ژاپنی است .

در حال حاضر هیچ محتوای سازگاری با HLG ساخته نشده است .این فرمت نیاز به ابرداده ندارد و به تعبیری میتوان HLG را تکمیل کننده فرمتهای مانند HDR10 PRO قلمداد کرد.

مکانیزم HGIG نانوسل ال جی

HGIG یکی دیگر از زیر مجموعه های HDR قلمداد میشود که مخفف Hdr Gaming Interest Group است .استاندارد hgig مخصوص بازیهای ویدیوی ساخته شده است .

در سالهای اخیر میزان افراد مشتاق بازیهای ویدیوی موسوم به گیمر، به شدت درحال افزایش است.شرکتهای سازنده تجهیزات صوتی تصویری نیز درهمین راستا، امکانات متنوعی را روی محصولات خود پیاده سازی میکنند.

یکی از امکانات تعبیه شده برای گیمرها و به تعریفی دیگر، یک اصلاحیه مربوط به بازیهای ویدیویی، Hgig است .این استاندارد روی بازیهای مختلف، جلوه ای گرافیکی مخصوص همان بازی را اعمال میکند.

جلوه گرافیکی اعمال شده شامل رنگ و نور خاص ژانر بازی است .از دیگر کاربردهای HGIG میتوان به ارتقا نمایش جزئیات بازی اشاره کرد.این فرمت با افزایش میزان کنتراست باعث واضحتر شدن محیط بازی میشود و جزئیات کاملتری را در اختیار گیمرهای قرار میدهد .

HDR تلویزیون ال جی Nanocell

قالب HDR تلویزیون ال جی Nanocell

 

سیستم عامل تلویزیون Lg Nanocell

تلویزیونهای نانوسل همانند سایر نسلهای دیگر ال جی از سیستم عامل WebOs بهره میبرند.وب او اس یک سیستم برپایه هسته لینوکس است که در ابتدا توسط شرکت پالم توسعه داده شد.شرکت پالم بعدها به با کمپانی Hp تلفیق شد و بسیاری از محصولات اچ پی با همان سیستم عامل وب اوس،روانه بازار شد.

سیستم عمل webos درسال 2013 توسط ال جی الکترونیک خریداری و توسعه یافت.به تعبیری دیگر ال جی، ناجی سیستم عامل webos شد و آنرا از منسوخ شدن نجات داد.

سیستم عامل وب اوس از سال 2013 به بعد، روی تمام تلویزیونهای ال جی نصب و هرساله بروزرسانی گردید.نسخه های جدید Webos امکانات بینظیر،و محیط کاربری ساده ای را برای کاربران فراهم کرده است.

در تلویزیون ال جی نانوسل از نسخه های جدید سیستم عامل webos استفاده شده است.در منوی کاربری Webos جدید، دسترسی به سایتهای اشتراک ویدیو مانند نتفلیکس®،یوتیوب®،پرایم®،دیسنی® و … فراهم شده است.سایتهای دریافت و اشتراک موسیقی همانند اسپاتیفای®،یوتیوب موزیک® و چندسایت دیگر نیز تعبیه شده اند.

سیستم عامل وب او اس جدید، اتصال و ورودی خروجی هارا بسیار سریع تشخیص میدهد .جابه جا شدن بین پنجره های متعدد، با سرعت بالایی همراه است و هیچگونه کندی،مشاهده نمیشود.

در نسخه های جدید وب اوس،ارتباط گرفتن تلویزیون با محصول سایر شرکتها محدودیتی ندارد.به طور مثال از طریق مکانیزم ™Airplay شرکت اپل® ،میتوان تمام محصولات این کمپانی از قبیل آیفون،ایپد،مک و.. را به تلویزیون متصل کرد.در نسخه های قدیمی webos این امکان در دسترس نبود.

بر روی سیستم عامل تلویزیون ال جی Nanocell،دسترسی به مرورگر اینترنتی فراهم شده است.نسخه های جدید webos،از امکان جست وجو اینترنتی با فرامین صونی نیز پشتیبانی میکند.

webos تلویزیون ال جی Nanocell

سیستم عامل webos تلویزیون ال جی Nanocell اسمارت

 

پردازنده تلویزیون ال جی Nanocell

پردازنده یا چیپست، یک ریز تراشه الکترونیکی است که همانند مغز،پشتیبانی مکانیزم کارکرد تلویزیون را کنترل میکند.تمام بخشهای متعدد تلویزیون تنها در صورتی قادر به انجام فعالیت هستند که توسط پردازنده، پشتیبانی شوند.بدون پردازنده نه کیفیت تصویری وجود خواهد داشت نه سازکاری برای کارکرد بخشهای دیگر.

در تلویزیونهای نانوسل ال جی، از پردازنده ای موسوم به Alpha استفاده شده است.پردازنده آلفا یک ریزتراشه چهار هسته ای است که در مدلها و نسلهای متعدد تولید شده است .

پردازنده Alpha 7 ال جی

در مدلهای 2019 نانوسل از پردازنده Alpha7 استفاده شده است .چیپ alpha7 با گرافیک 2gb و حافظه RAM 4GB تولید شده است .این پردازنده قادر به افزایش کنتراست و حذف نویز از فریمهای تصویر است.

مدلهای نانوسل 2019 به لطف وجود پردازنده الفا7،قادر به نمایش رنگهای با خلوص بالا هستند.این پردازنده به کمک هوش مصنوعی AI سطح رنگ را اسکن و آن را به خالصترین حالت نمایش میدهد.

پردازنده Alpha7 وضوح تصاویر را به شکلی طبیعی و غیراغراق آمیز افزایش میدهد .این پردازشگر وضوح تصویر 4k را به خوبی پردازش میکند به گونه ای که هیچ افت کیفیتی درکار نباشد.

چیپ الفا 7 به جهت پردازش گرافیک بالا،برای گیمرها بسیار مطلوب است.بازیهای ویدیوی در نانوسل ال جی به راحتی پیاده سازی میشوند و هیچگونه تاخیر و کندی در تعویض فریمها دیده نمیشود .

خود پردازنده آلفا دارای نسلهای متعدد متشکل از 1-2-3 است .هرکدام از نسلهای،بروزرسانی و اصالاحات مختصری رااز سرگذرانده اند و مشکل نسل پیشین را مرتفع ساخته اند .

پردازنده ALPHA9 نانوسل 

نسلهای جدید تلویزیون nanocell ال جی از پردازنده آپگرید شده Alpha9 بهره میبرند.تلویزیونهای مدل نیمه دوم 2020 و 2021 نانوسل مجهز به چیپ Alpha 9 هستند .

پردازنده آلفا 9 در ابتدا مخصوص تلویزیونهای oled ال جی طراحی شد و در نسلهای بعدی راه به نسخه های نانوسل باز کرد.پردازنده آلفا 9 یک ریزتراشه هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی است.

تمام مکانیزم کاری آلفا 9 توسط هوش مصنوعی کنترل میشود .آلفا 9 به کمک هوش مصنوعی تمامی طیفهای رنگی را اسکن میکند و آنرا به خالصترین حالت ممکن نمایش میدهد.این پردازنده قادر است مرز رنگهارا تشخیص دهد و از درهم تنیدگی رنگی جلوگیری کند.

Alpha 9 Processor قادر است اعوجاج و نویز تصاویر را به کلی رفع کند .حل مشکل تصاویر معوج و همچنین نویز فریمها،وضوحی بسیار بالایی را ایجاد میکند که پیشتر دیده نشده است .

آلفا 9 نیز همانند آلفا 7 از نسلهای معدد تشکیل شده و تاکنون سه نسل آن روی مدلهای مختلف،به بازار عرضه شده است .نسل جدید پردازنده آلفا 9 روی تلویزیونهای با وضوح تصویر 8k نصب شده است .

وضوح تصویر 8k همانطورکه پیشتر گفته شد به سرعت درحال رواج است و مدلهای مختلفی با پشتیبانی از وضوح 8k به بازار معرفی شده اند.به طور مثال تلویزیون نانوسل مدل NANO96 از وضوح تصویر 8K برخوردار است.

پردازنده ALPHA9 نیز همانند ALPHA7، سرعت عمل بالایی به رابط کاربری تلویزیون نانوسل بخشیده است .تعویض پنجره های متعدد به لطف این پردازنده با سرعت بسیار بالا،و بدون هیچگونه تاخیر و هنگ کردنی انجام میشود .

این ریزتراشه برای گیمرها یک نعمت قلمداد میشود .باکیفیت ترین بازیها، با گرافیکهای بالا، روی تلویزیونهای نانوسل مجهز به پردازنده آلفا 9 به سادگی پردازش و بارگذاری خواهد شد.

پردازنده تلویزیون ال جی Nanocell

پردازنده Alpha تلویزیون ال جی Nanocell

 

معروفترین مدلهای تلویزیون ال جی Nanocell

با وجود عرضه برخی تلویزیون مدل 2018 نزدیک به فناوری نانوسل،بحث اساسی روی این خانواده، معطوف به سال 2019 به بعد است.سال 2019 میلادی طیف گسترده ای از تلویزیونهای با صفحه نمایش نانوسل روانه بازارهای جهانی شدند.

از معروفترین مدلهای 2019 ال جی نانوسل،میتوان به مدل SM8600 و SM9500 اشاره کرد.با وجود انکه بین این دو تلویزیون،مدلهای دیگری نیز عرضه شدند نتوانستند فروش بالایی همانند این دو مدل داشته باشند.

این دو تلویزیون از لحاظ قیافه و حتی کارایی بسیار شبیه به هم هستند و تنها یک کاربر حرفه قادر است برخی تفاوتهای این دورا متوجه شود.ال جی SM8600 و SM9500 هر دو با کیفیت تصویر 4K و رزولیشن 2160×3840 به بازار عرضه شدند.

از لحاظ کیفیت تصویر ال جی نانوسل مدل SM9500 فناوری رفع اعوجاج و نویز تصویر دارد.این تنها تفاوت این دو تلویزیون از لحاظ کیفیت تصویر است که آنهم تنها اشخصاص خبره قابل به تشخیصش هستند.

از لحاظ صدا و مکانیزم صوتی اما یک تفاوت بسیار فاحش میان این دو وجود دارد.تلویزیون ال جی Nanocell مدل sm9500 مجهز به سیستم صوتی هارمن کاردن (®Harman Kardon) است.هارمن کاردن یکی از معروفترین کمپانیهای سازنده تجهیزات صوتی در جهان است.این کمپانی زیر مجموعه صنایع بین المللی harmon است .

از نظر طراحی چه SM8600 و چه SM9500 هر به صورت پایه وسط طراحی شده اند.نسبت صفحه نمایش به بدنه در هردو مدل الجی 97.5% است .

پردازشگر هر دو مدل SM8600 و SM9500 چیپ ™Alpha 7 GEN2 است .مکانیزم هوش مصنوعی در مدل SM9500 بهینه سازی شده و نسبتا کارایی بهتری را به نمایش گذاشته است .

تلویزیون ال جی NANOCELL مدل 2020

اوج مدلهای متعدد و حرفه ای نانوسل در سال 2020 به بازار عرضه شده اند .به تعبیری میتوان گفت تمام مدلهای عرضه شده Nanocell در سال 2020،حرفه ای و در نوع خود بینظیر هستند.

مدلهای ال جی nanocell که در سال 2020 عرضه شده اند تماما با پیشوند nano بوده است .مدلهای 2020 نانو با تاخیری چند ماهه به خاطر اپیدمی ویروس کرونا به بازار عرضه شده اند.

چنانچه گفته شد در بین مدلهای 2020 نانوسل 4k، تفاوتهای فاحشی وجود ندارد و نمیتوان مدل خاصی را بردیگری ارجح دانست .از لحاظ فروش میتوان تلویزیونهای نانوسل 4k مدل Nano86-Nano80 و Nano90 را برگزید.در تلویزیونهای 8k نیز مدل Nano96 بازار فروش مطلوبی دارد.

طراحی مدلهای 4k ال جی نانوسل تفاوت خاصی ندارند و تغییرات محدود به محل قرارگیری پایه نمایشگر است.به طور مثال مدلهای Nano80 و Nano90 دارای دو عدد پایه در گوشه ها هستند اما مدل Nano86،پایه وسط است .

تلویزیون ال جی مدل Nano80

نانو 80 جزو نخستین مدلهای عرضه شده در سال 2020 است .ال جی NANO80 در ماه مارس (March) میلادی به بازارهای جهانی رسید و جایگزینی برای نسخه nano79 قلمداد شد.

تلویزیون ال جی مدل Nano 80 دارای کیفیت تصویر سوپر 4k و وضوح 2160×3840 است .نانو 80 از پردازنده Quad Core Processor 4K نسل 2 بهره میبرد و هوش مصنوعی بروزشده AI ThinQ دارد.

نسبت تصویر نمایشگر 16:9 و نرخ بروزرسانی صفحه نمایش 60 هرتزی دارد .نسبت نمایشگر به بدنه نیز 97.5 % و عملا تلویزیون تمام صفحه با کمترین میزان قاب در نظر گرفته میشود .پایه های نمایشگر در گوشه ها به صورت شکل 8 قرار گرفته اند.

این تلویزیون از نسخه جدید استاندار پویایی تصویر HDR10 PRO پشتیبانی میکند.همچنین جلوه های ™Dolby vision برای تمایشای فیلم،مکانیزم HGIG برای بازی را نیز ساپورت میکند.

تلویزیون ال جی Nanocell مدل nano80

مشخصات تلویزیون ال جی Nanocell مدل nano80 اسمارت

 

تلویزیون ال جی مدل NANO86

ال جی نانوسل مدل NANO86 در ماه آپریل (April) سال 2020 روانه بازارهای جهانی شد.این تلویزیون در سراسر نمایندگیهای ال جی با امکاناتی نسبتا یکسان تولید شده و فقط در پسوند مدل،باهم درتفاوتند.

ال جی نانو 86 نیز همانند نانو 80 دارای کیفیت تصویر سوپر 4k و وضوح 2160×3840 است .نسبت تصویر در نمایشگر 16:9 و نرخ بروزرسانی یا Refresh Rate 100 هرتز دارد.

پردازنده ال جی NANO86 نسبت به NANO80 یک نسل ارتقا داشته است .در مدل NANO 86 از پردازنده 4 هسته ای ™α7 Gen 3 AI Processor 4K استفاده شده است .

پایه نمایشگر ال جی مدل NANO86 در وسط قرار گرفته و مانند نانو 80 در گوشه ها نیست.نسبت نمایشگر به بدنه اما دقیقا همانند نانو هشتاد 97.5 % است .

تلویزیون نانوسل مدل Nano86 مکانیزم خلوص رنگ purcolour را ساپورت میکند .سازکار Purcolour به کمک هوش مصنوعی سطح رنگها را اسکن و به خالصترین حالت،نمایش میدهد .

nano86 نیز همانند نانو 80 از استاندار پویایی +hdr10 پشتیبانی میکند.فرمتهای دالبی ویژن،HLG -HGIG و جلوه صوتی فراگیر دالبی اتموس نیز از قالبهای پشتیبانی شده هستند.

کیفیت تصویر تلویزیون ال جی مدل NANO86

تلویزیون ال جی مدل NANO90

ال جی نانو 90 نسخه جدید نانو 86 است که در ماه می (May) به بازارهای جهانی معرفی گردید .تلویزیون ال جی nano 90 آخرین نسخه مدلهای 4k ال جی Nanocell است .

نانو 90 دارای وضوح تصویر 4k uhd 2160×3840 است . نسبت نمایشگر تصویر 16:9 ودارای refresh rate یا نرخ بروزرسانی صفحه 100 هرتز است .

ال جی NANO90،از نظر طراحی با نانو 86 درپایه ها تفاوت دارد بطوریکه دارای دو عدد پایه هشتی شکل، در کناره ها است.نسبت نمایشگر به بدنه 97.5% و دقیقا همانند NANO 86 است .

هوش مصنوعی AI ThinQ تمام مکانیزم فنی NANO90 را تحت کنترل دارد.هوش مصنوعی به کمک سازکار Purcolour سطح و درجه رنگها را اسکن و به نمونه خالص برمیگردند.

نسل سوم چیپ Alpha 7 وظیفه پردازش قستهای متعدد ال جی nano 90 را برعهده دارد .این پردازنده قادر است محتوای تصویری 4k را به بهترین حالت ممکن پردازش کند.

نانو 90 برای گیمرها تلویزیونی بسیار ناب قلمداد میشود.نانو 90 به جهت داشتن پردازنده ای قدرتمند با گرافیک بالا،قادر است سنگینترین بازیهای ویدیویی را به آسانی پیاده سازی کند .

تلویزیون ال جی NANOCELL مدل NANO90 ،مکانیزمهای پویای تصویر HDR همانند HLG-HGIG-DOLBY VISION را پشتیبانی میکند.همچنین قابلیت پخش صدای فراگیر دالبی اتموس (™Dolby atmos) نیز از امکانات این تلویزیون هوشمند است.

تلویزیون ال جی Nanocell مدل nano90

مشخصات و امکانات تلویزیون ال جی Nanocell مدل nano90

 

تلویزیون ال جی مدل Nano96

یکی از جدیدترین و بروزترین مدلهای نانوسل مدل NANO96 است.ال جی NANO96 در ماه های آخر 2020 معرفی گردید و برخلاف مدلهای پیشین تنها اندازه 65 اینچ دارد.سایزهای دیگر نانو96 احتمالا در سال 2021 به بازار عرضه شوند.

تلویزیون ال جی NANO96 همانند NANO86 به صورت پایه وسط طراحی شده است.این تلویزیون برخلاف مدلهای نانو پیشین،از کیفیت تصویر 8 پشتیبانی میکند و عملا فاحشترین تفاوتش با مدل0

های پیشین نانوسل در کیفیت تصویر نمایشگر است.

تلویزیون NANO96 ال جی وضوح یا رزولیشن 7680×4320 پیکسل دارد.نسبت تصویر 16:9 و نرخ بروزرسانی صفحه نمایش 120 هرتز از دیگر مشخصات تصویر این تلویزیون است.

تفاوت فاحش دیگر ال جی NANO96 با مدلهای دیگری همچون NANO90 یا NANO86 در پردازنده تلویزیون است.تلویزیون هوشمند نانو 96 از پردازنده قدرمند Alpha 9 GEN 3 AI 8K بهره میبرد.

پردازنده آلفا 9 نسل 3 مخصوص محتوا 8K طراحی شده و قادر است وضوح تصاویر بسیار بالا را به آسانی پردازش کند.این پردازنده بر هوش مصنوعی AI ThinQ متکی است و عملا پردازنده ای فوق هوشمند قلمداد میشود.

یکی از خروجیهای ریزپردازنده ALPHA9 نسل 3،خلوص رنگ بینظیر آن است.این پردازنده به کمک هوش مصنوعی قادر است رنگ و ته رنگ تصاویر را اسکن و به خالصترین حالت ممکنه،نمایش دهد.

خروجی دیگر پردازنده الفا 9،تصاویر فاقد اعوجاج و نویز است.این پردازنده مرز المانهای مختلف تصویر را تشخیص میدهد و با شفاف ساختن قسمتهای پرنور و تیره کردن قسمتهای کم نور،کنتراستی بینظیر را ایجاد میکند که موجب وضوح تصویر بسیار بالا میشود.

تلویزیون ال جی Nanocell مدل nano96

مشخصات فنی تلویزیون ال جی Nanocell مدل nano96

 

هوش مصنوعی تلویزیون ال جی نانوسل

هوش مصنوعی (AI) یا هوش ماشینی یک مکانیزم کدنویسی پیشرفته است که دستگاه را وادار میکند همانند ذهن انسان یادبگیرد و عمل کند.مکانیزم کلی هوش مصنوعی درسالهای اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و وارد صنعت محصولات خانگی شده است.

هوش مصنوعی در تلویزیون ال جی، هماهنگ با ساخت اولین تلویزیون هوشمند با قابلیت اتصال به اینترنت،متولد شد.هوش مصنوعی در تلویزیونهای ال جی سال به سال ارتقا پیدا کرد و حوضه کاربردش وسیعتر شد.

سازکار هوش مصنوعی در محصولات ال جی ™AI ThinQ نام دارد.هوش مصنوعی AI ThinQ در تلویزیونهای نانوسل کاربرد بسیار زیادی دارد و سکان عملیاتی گسترده ی را تحت پوشش قرار داده.

هوش مصنوعی به کمک پردازنده،میزان خلوص رنگها را پردازش و به خالصترین حالت ممکن نمایش میدهند.هوش مصنوعی تینکیو همچنین قادر است مرز رنگها را تشخیص دهد و از درهم ریختگی،جلوگیری کند.

یکی از مهمترین کاربردهای هوش مصنوعی Ai Thin Q در تلویزیونهای نانوسل تنظیم نور نمایشگر است.این مکانیزم زمانیکه منبعی نوری همانند پنجره یا لامپ روی نمایشگر تابیده باشد،به صورت هوشمند نورصفحه را افزایش میدهد و منبع نوری مزاحم را محو میکند.

مکانیزم تنظیم نور، در تاریکی نور نمایشگر را کاهش و در روشنایی،افزایش میدهد.یکی دیگر از کاربردهای هوش مصنوعی مربوط به فرامین صوتی یا دستیار صوتی است.دستیار صوتی به کمک هوش مصنوعی کاربر راقادر میسازد به وسیله صدا،تلویزیون را کنترل کند.هوش مصنوعی عادات کاربر را یادمیگیرد و براساس آن،عملیات را شخصی سازی میکند.


 


مشخصات تلویزیون ال جی Nanocell

بررسی و مشخصات مشخصات تلویزیون ال جی Nanocell


گردآوری توسط گروه تخصصی Tvgraf-هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز است و درغیر اینصورت طبق کپی رایت،پیگرد قانونی دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدلهای تلویزیون ال جی نانوسل با شماره های زیر در ارتباط باشید

08734219214

09185360096

09101453613

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.